Altınoluk

Altınoluk

Edremit'in kıyı kesimini kumsallarıyla çevreleyen Altınoluk'a, Edremit Otogarı'ndan ve Körfez Havaalanı'ndan şehir içi ulaşım seçenekleriyle kısa sürede ulaşmak mümkün. Yerleşim yerlerinin kıyı şeridinde toplandığı beldede, önemli noktaların tümüne yürüyerek ulaşılabiliyor. 

Bol oksijenli dağ havasının çevrelediği Altınoluk'ta, en sıcak günlerde dahi nem oranı düşük olduğu için bunaltıcı bir atmosfer oluşmuyor. Yaz tatilleri için ideal olduğundan Haziran ve Ağustos ayları arasında özellikle yerli turistler tarafından yoğun ilgi gören belde, aynı zamanda her bütçeye uygun tatil fırsatlarına sahip. Denize yürüme mesafesindeki Beykonağı Otel ise, taş mimariyi andıran bina yapısı ve açık yüzme havuzuyla Altınoluk otelleri arasında fark yaratan bir tesis. 

Altınoluk'taki tatiliniz süresince serinleyip, güneşlenmekle beraber dağ ve deniz manzarası eşliğinde yemek yemek de en keyifli aktivitelerden biri. Altınoluk'un, Papazlık mevkisi olarak bilinen ve beldeyi tepeden gören kısmındaki restoranlar çam ve çınar ağaçları içinde, bol oksijenli bir ortamda yemek yiyebilme fırsatı sunuyor. 

Ortasından Şahin Deresi'nin geçtiği Altınoluk'tan, Kazdağları'na doğru ilerlendikçe Şahin Deresi Kanyonu'na ulaşmak mümkün. Doğa severlerin ilgi gösterdiği Şahin Deresi Kanyonu, trekking, hiking gibi doğa sporlarına elverişli olmakla beraber birçok piknik alanı barındırıyor. Kazdağları'nda görülebilecek diğer alanlar ise; Hasanboğldu ve Sutüven Şelaleleri, Tahtakuşlar Etnografya Müzesi ve şifalı kaplıcalarıyla bilinen Güre.